Shanahan je prezidentem Toronta, Ryan Smyth končí

TORONTO. Legendární útočník Detroitu Brendan Shanahan skončil v pozici viceprezidenta hokejové NHL pro hráčskou bezpečnost a hokejové operace a od pátku je novým prezidentem a alternativním guvernérem klubu Toronto sázková kancelář bet-at-home Maple Leafs.

Na pozici ligového šéfa pro hráčskou bezpečnost ho dočasně nahradí Stephane Quintal, jeho dosavadní zástupce. Opět nehrají play off

Jeden z nejslavnějších klubů NHL Maple Leafs v této sezoně opět nepostoupil do play-off a to zejména vinou slabé koncovky základní části a osmi proher v sérii od poloviny března.

Toronto se kvalifikovalo do bojů o Stanleyův pohár jen jedinkrát za ostatních devět ročníků NHL.Přitom tento klub má na kontě 13 triumfů v play off prestižní NHL, zatím poslední z roku 1967.

Nový člen vedení klubu Shanahan odehrál v NHL 22 sezón, během nichž vstřelil 656 branek a třikrát se s Detroitem těšil z triumfu v Stanleyho poháru (1997, 1998, 2002).

Je jediným hráčem v historii NHL, který dosáhl více než 600 branek a zároveň 2000 trestných minut. Čerstvý člen Síně slávy NHL ukončil svou kariéru v roce 2009, stal se viceprezidentem soutěže a v roce 2011 i šéfem disciplinárky NHL. Informace zveřejnil web ligy.Smyth končí

Kariéra hokejisty Ryan Smyth, jehož přezdívají “Captain Canada”, se pomalu končí, útočník Edmontonu Oilers odehraje v sobotu svůj poslední zápas. Rozloučení s ledovými plochami absolvuje proti Vancouveru.

“Nebylo to rozhodnutí ze dne na den. Už před šesti nebo sedmi měsíci jsem si říkal, že uvidím, jak to půjde. Jak se blížil tento den, věděl jsem, že je to správné rozhodnutí.


Těším se z toho, jaké kapitoly napíše můj další život, “řekl na tiskové konferenci v Edmontonu Ryan Smyth.

V NHL hraje už devatenácté sezónu, patnáct z nich strávil v dresu Oilers.Edmonton si ho vybral v roce 1994 a po jedenácti ročnících ho vyměnil v roce 2007 do New York Islanders. Hrál i za Colorado a Los Angeles, před sezónou 2011/2012 se vrátil do Edmontonu.

Sobotní duel Bet365-Recenze sázkové kanceláře bude 1270. v Smythová kariéře. Vstoupí do něj s 386 brankami a 456 asistencemi. S 970 bojováním v dresu Oilers je Bet365 online bonus klubový rekordér a se 126 přesnými zásahy v přesilovkách se dělí o líderských pozici s Glennem Andersonem. Pro 38-letého útočníka byla nejúspěšnější sezóna 2000/2001, v níž dosáhl 70 bodů.

Smyth mnohokrát reprezentoval Kanadu na významných akcích, často měl na dresu céčko, proto ho začali přezdívat “Captain Canada”.Hrál na osmi mistrovství světa, dvou zimních olympijských hrách i na Světovém poháru. Ze Salt Lake City 2002 má olympijské zlato. Informace zveřejnil web NHL.com.

Bet365-Klikni pro svůj bonus