Prečo športovci stávajú herci: moja cesta z squashového kurtu na javisko

Aj urobil niekoľko rôznych vecí. Aj stlačil v kurze, ktorý bol skutočným novinkou; Život ako squash hráča znamená, že už týždeň je stále rovnaké, takže je prakticky nemožné, aby sa zaviazali, že niečo podobné. A tam bola kopa divadla príliš; jednou z ciest bol s priateľkou Vanessou a jej rodičmi sledovať skupinu s názvom Adel Hráči v Severnej Leeds. Nevidel som veľa amatérskeho divadla a svoju produkciu Rutherford a syn bol tak pôsobivý.

O týždeň neskôr, stále priviazaná doma a po vyčerpaní všetkých jedli a pili voľby v okrese Harrogate a Knaresborough, ja myslel som, že by mohol robiť nič horšie ako na ne rad klesnúť.Len je potrebné zapojiť so skupinou v žiadnom prípade, sledovať ich a zažiť divadlo by dopriať môj záujem o drámu. Mohlo by to byť dobré vstúpiť do nového sveta a byť napadnuté inak. Nehľadiac na rehabilitáciu, a snaží sa udržať svoju váhu nadol, problémy boli zriedkavé.

Pôvodne som stretol dvoch členov, Pat a Bernard Riley, ktorí boli tak ústretoví. Celá skupina bola veľmi talentovaná; niektorí boli umelecky riadený, iní boli scenáristi a filmári, a všetci boli veľmi šikovný, keď to prišlo k dráme. Pat napísal publikoval biografiu Githa Sowerby, dramatik a spisovateľ Rutherford a syn.Začal som sa naučiť veľa tým, že sa k nim pripojil. Roku dole a tak som sa zapojil tak, že som sa teraz ocitol ako jeden z hercov pre októbrovú produkciu Journey’s End, o živote v Zákopy v prvej svetovej vojne. Dátumy hry a skúšky padali láskavo okolo squashových turnajov az nejakého dôvodu sa zdálo, že castingová komisia si myslí, že môžem hrať veľkú úlohu, kapitán trpiaci alkoholizmom, ktorého skúsenosti na fronte ho zničili. Tak to máme. Zdá sa, že som chytil chybu. Mám šťastie, že som dostala šancu.Môj otec, vo veselom móde, teraz sa odkazuje na squash ako môj druhý job.Adel hráčov (@AdelPlayers) Počas 100. výročia # 1. svetovej vojny, sme radi, že predstaviť RC Sherriff je, Koniec cesty ’21. 24. Oct #Leeds pic. twitter.com/UG1g4HMYapSeptember 15. 2015

sme samozrejme v storočnej období prvej svetovej vojny, a to naozaj bolo niečo na čítanie a dozvedieť sa o živote na západnom fronte, najmä. Koniec cesty je hlboko dojemný kus drámy, s niektorými kontrastných a fascinujúcich postáv.S tak málo skúseností, je to zložité a citlivé témy, ktoré majú byť skúmanie a zobrazovať a to bolo naozaj na čo sa pozerať a práca s hercami a posádku v Adel.

Mnoho športovcov cíti prázdny, ako sa blíži ich posledný roky a strach, že nebudú mať odbyt pre výkon majú vždy tešil. Nepáči sa mi pomyslenie, nemať tie veľké príležitosti na vybudovanie smerom, keď už je to život, takže ich plné. Zatiaľ čo väčšina kariéry sa stále postavená na viac ako desaťročie, športovca je takmer vždy zaradená podľa veku, takže nás citovať vojnové žargóne, v krajine nikoho pri 35 ° C.Na to je 35, ak máme šťastie.

Život bez napätia, ktorá zrýchľuje srdce pred zápasom, že zakázanie nervy, a bez toho, aby vystúpil pod svetlami baviť v tejto zvýšenej atmosféry, môže byť divné hovoriť najmenej. Je tu strach podieľajú, ktorý môže byť ochromujúce a napriek tomu vzrušujúce. Dáte si tam na súd, aby zlyhať alebo uspieť. Milujem prechádzky že zrázu.

Často viac naplňujúce než úspech je mať produkoval vzory squash v súťažiach a zápasov, ktoré vzrušujú a inšpirujú ľudí.Milujem pocit bzučania davu, ktorý sedí vystrašený s očakávaním na to, čo sa chystá vidieť, a veľmi si ho oceňujem, keď príde squashový fanúšik, aby mi povedal, že milovali tento záber alebo to, alebo že boli pohnuté hrou Hral som. Cítim sa veľmi šťastne, že tieto skúsenosti boli súčasťou toho, čo robím. Po odchode do dôchodku môže byť táto prázdna pre športovcov veľmi ťažkou záležitosťou a je dobre zdokumentované, že mnohí nemôžu zvládnuť . Niektorí sa stretli s vážnymi a oslabujúcimi problémami. To je často prirovnávané k návykovej drogy a to je úplne pravda. Je to mimoriadne ťažké žiť bez toho, aby ste sa ponáhľali, keď je to, čo ste vždy vedeli.Samozrejme, že to nie je koniec sveta, a ako profesionálnych športovcov sme šťastie, že sme pocit, tieto skúsenosti vôbec, ale do istej miery je to závislosť, a niektorí ľudia zrejme buď treba opatrne odstavená mimo neho, alebo je potrebné, k nahradeniu. Facebook Twitter Pinterest cesty Koniec obsadenie. Foto: David

Myslím, že dráma stalo, možno nie celkom ešte náhradu, ale rozhodne niečo, čo mi dáva podobný rozruch. Paralely sú zrejmé. Ako kus zábavy v koncertnej sále alebo divadlo, šport môže byť umelecké a ovplyvňuje keď urobil dobre, a to je nebezpečné.Je to prvok strachu, že výkon musí počítať pod tlakom, ktorá spája šport a iné formy živého vystúpenia.

herec na javisku sa musí vykresliť charakter s jemnosťou a ukazujú rôzne odtiene farieb. Squashový hráč potrebuje zmeniť tempo a rytmus podobne. Obe formy dopyt tvorivosť a okamihy inšpirácie. Squashový hráč chce hrať veľkú ranu a dramatik chce dodať alebo pomáhať vytvárať pohybujúce sa scénu alebo legrační riadok.

Šport je výkon naozaj, a je to v podstate dráma, ktoré sa odohráva, často sa pred publikom. A vy ste, niektorí by mohli hovoriť, hrá inú osobu.

Učenie liniek je problémom, ktorý je podobne ako sólo praxe.Nie je to vždy najpriaznivejšia práca, pretože musí byť opakovaná, ale je to nevyhnutné. Zistil som, že ak sa na to nepoužijem, potom linky neprídu do vnútra. A keby som sa vracal cez tréning bez toho, aby som sa sústredil, nebol by som pochopil určitý švih alebo výstrel.

Myslel som na reakciu, ktorú som mal od ľudí. Väčšina z nich bola trochu prekvapená a niektorí sa na mne zasmiali. Nejako sa správa nie je považovaná za niečo, čo by profesionálny športovec mohol robiť. Nie som si úplne istý, prečo by to malo byť tak. Ako by malo reagovať squash, pretože športové lezenie a skateboarding sú prioritou pre olympijské hry v roku 2020?Čítajte viac

Existujú dve skupiny, pokiaľ ide o športové dramatikov: profesionálnych športovcov, ktorí sa stali aktérmi – Arnold Schwarzenegger, Eric Cantona, Vinnie Jones, Mike Tyson – a profesionálni športovci, ktorí by určite stanú aktérmi. Veľa mojich squashových hráčov krajanmi pôsobí veľmi dobre na súd. Niekto by mohol byť vynikajúci v frašky. Nebudem menovať mená, ale squash fanúšikovia budú vedieť, koho myslím. Futbalisti príliš často navrhol, aby sa playacting ich poburujúce ponory a spôsob, akým predstierať zranenia; manažéri predvádzať a správať sa ako deti na strane musí byť tiež venovaná zmienku.

Tieto dva svety sa mi zdá pekne pripojený.Ak profesionálni športovci nepohybujú do hrania, potom sa mnohí pohybujú v TV alebo rozhlasového predkladanie, alebo rečníctvo napodiv iné alternatívne formy živé vystúpenie. Nebudem trúfalé alebo dosť arogantný, že budem mať silu, talent či slávu, aby bolo možné vykonať Cantona, ale bolo by zaujímavé, aby zostali zapojení do dramatických kruhoch, v niektorých malých spôsobom, určite sa Adel hráčov ak budú držať ma.

Ako súčasť tejto dramatickej skupiny bola obrovská zábava a ďakujem im za účasti a podporiť ma a pre otváranie trochu svet. A to je teraz bit, kde som nehanebne ju pripojte?