Montreal postoupil, Boston vyhrál v Detroitu, Gáborík dal pěkný gól

NEW YORK. Prvním týmem postupujícím z 1. kola play off NHL se stal Montreal, který zdolali ve čtvrtém souboji čtvrtfinále Východní konference Tampu Bay 4: 3 a v celé sérii triumfovali hladce 4: 0 na zápasy.

Před Slovákům Peterem Budajem dostal v domácí brance opět přednost Carey Price, který úspěšně kryl 20 z 23 střel soupeře. Montreal narazí na jednoho z dvojice Detroit – Boston.

Slovenský útočník Richard Pánik odehrál v sérii jen úvodní dva zápasy v Tampě, pak se už do sestavy nedostal.

“Vyšel nám závěr základní části a sebevědomí jsme si přenesli i do play off.Přestože se tři zápasy skončily jen jednobrankový rozdílem, v každém jsme diktovali tempo a byli jsme lepší, “řekl trenér Montrealu Michel Therrien.

” Byl to velmi hektický rok, ale já to vidím do budoucna pozitivně. V play off debutovalo 12 hráčů, máme mladý tým a jsem si jistý, že na příští sezónu budeme mnohem silnější, “řekl trenér Tampy Cooper. Chára byl oporou

V třetím duelu série Bruins zvítězili na ledě Red Wings suverénně 3: 0 a ujali se vedení 2: 1 na zápasy.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára byl s 25:38 minutami nejvytíženějším bruslařům na ledě, zaznamenal dva střelecké pokusy a plusový bod.Jeho spoluhráč Andrej Meszároš tentokrát šanci v obraně Bruins nedostal.

Webová útočná dvojice Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo se bodově neprosadila, oba si shodně zapsali po mínusky.

V dalším souboji NY Rangers vyhráli na ledě Philadelphie 4: 1 a v sérii se ujali vedení 2: 1 na zápasy.Gáborík dal první gól

Ani krásný gól Mariána Gáboríka, který byl zároveň jeho první v play off, nezabránil prohře Los Angeles ve třetím zápase se San Jose 3: 4 po prodloužení.

Gáborík v obranném pásmu sebral puk Andrewovi Desjardins, prošel s ním přes celé kluziště a pěknou individuální akci zakončil bekhendovou střelou (na videu cca v 1:20 minutě).

Los Angeles prohrávali v sérii play off 0: 3 naposledy v roce 2000 s Detroitem a podlehli tehdy nakonec 0: 4.

“Určitě se nevzdáváme, ale bude to velmi náročné,” řekl trenér Los Angeles Darryl Sutter. Čtvrtý duel je na programu ve čtvrtek opět na ledě Kings. 1. kolo play off NHL

Brankáři: Price – Lindbäck (26.Gudlevskis), střely na branku: 37:23. Diváci: 21: 273.

Brankáři: Emery (53. Mason) – Lundqvist, střely na branku: 32:23. Diváci: 20.096.

Brankáři: Howard – Rask, střely na branku: 23:34. Diváci: 20.066.

Brankáři: Quick – Niemi, střely na branku: 31:40. Diváci: 18.390.

Marián Gáborík (Los Angeles) 20:46 1 0 1 +1 3 0

Zdeno Chára (Boston) 25:38 0 0 0 +1 2 0

< p> Tomáš Tatar (Detroit) 15:20 0 0 0 -1 1 2

Tomáš Jurčo (Detroit) 11:43 0 0 0 -1 1 0