Do našej kancelárie často písať dotknutých rodičov

Do našej kancelárie často písať dotknutých rodičov, ktorí všimnúť, že dieťa nemôže zvyknúť na tím po prechode do inej školy. Niektoré deti a úplne odmietnuť, ak chcete prejsť na novú školu a ja ťa prosím, aby ste preniesť späť. Bez ohľadu na to, pre aký dôvod, museli zmeniť škôl v rozpore s učiteľmi, pohyb, túžbu byť vyškolení v pokročilých umiestnenie — študent sa môže v každom prípade čelia problémom adaptácie. “Som Rodič” rozhodol dať niekoľko rád pre rodičov, ktorí buď majú v pláne presun detí do inej školy, alebo ich už urobil.
Rady ako prvý. Určiť najlepší čas roka presunúť dieťa do novej školy

Ak to okolnosti nie je v rozpore, najvhodnejší čas pre prevod je septembra. Mesiaca, keď všetky deti sú rovnaké podmienky na adaptáciu na školské rytmus, vstup do pracovného režimu po letných prázdninách. S rovnakým štart a “špliechanie” detí navzájom po letných prázdninách, nováčik bude oveľa jednoduchšie pripojiť sa k tímu.
Druhý tip. Presun do inej školy, v súlade s charakteristikami vek dieťaťa

Najmenej bolestivé z emocionálneho hľadiska veku prechod základnej školy. Aby stres na minimum, rodičia by mali podporovať dieťa vo všetkých jeho snažení, pochvalu za každé víťazstvo. Porovnať dieťa s ostatnými spolužiakmi nie je potrebné. To bude len zhoršiť problémy adaptácie študentov na nový tím. V juniorke veku problém konvergencie s rovesníkmi sa dá vyriešiť veľmi jednoducho — napríklad dom usporiadať veľkú party pre celú triedu. Komunikácia mimo školy by sa mali oslobodiť spolužiakov, každý bude môcť hovoriť o svojich záujmoch, ktoré nie sú založené na vzdelávacieho procesu.

Na stredoškolskej úrovni prevod do inej školy nie je žiaduce, pretože v tejto dobe sa začína obdobie protest, identity formation. Ale ak zmena inštitúcia sa nemôže vyhnúť, nie je tlak na teenager a nie je dopyt, že okamžite sa zapojil do vzdelávacieho procesu a začal sa dostať dobré známky. Pokúste sa vysvetliť všetky výhody preklad, nájsť faktor, ktorý môže motivovať študentov v štúdiu. Napríklad, získavanie nových kvalitatívne poznatky, ktoré sa čoskoro bude čoskoro stať sa sebestačnými a nezávislými. Nový školský tiež bude možné nájsť nových priateľov — pripomenúť im dieťa tak často, ako je to možné.

Na strednej škole potrebujete hovoriť s dieťaťom rovnocenne. Diskutujte spoločne na klady a zápory prechod, aby pochopili, aký môže dať novú školu, čo perspektívy sú možné a zvážiť ďalšie kroky. Byť pripravený úprimne odpovedať na otázky o tom, prečo zmena vzdelávacia inštitúcia je povinná. Na prekonanie teenager stresu spojené s prechodom na nové triedy, ktoré vám pomôžu vašu podporu, ako aj extra triedy po vyučovaní. Ak dennej rutine vysokej školy, maľoval minútu, na zážitky spojené s adaptáciou, len nebude mať čas.
Tretia Rada. Prispôsobiť vaše dieťa správne

Emocionálny stav dieťaťa pri prenose do novej triedy do značnej miery ovplyvnené tým, rodičom. Ak dospelých povoliť sebou hádať sa s dieťaťom o tom, ako ťažké je, a to je zle to preložiť do novej školy, študent začne ešte viac bojí tento krok. Je možné, že on bude vnímať nový školský ako nepriateľský tábor. Diskutovať o prechod na inú školu v rodine potrebné, ale to je veľmi dôležité ukázať vaše dieťa pokoj na vašej strane, a on by mali pochopiť, že ste pokojné, nie preto, že vás to nezaujíma, ale preto, že sú presvedčení o úspechu.
Pozri tiež: Banaby.sk – všetko pre detské izby