Basketbal: Košičanky podlehly Valenciennes

herní účet bet-at-home style=”display:block;margin:auto;text-align:center;” src=”https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/10/1037550/1037550_1200x.jpg?rev=1″ />

KOŠICE 28. listopadu (SITA) – Basketbalistky kosit 2013 Košice podlehli ve svém čtvrtém vystoupení v C-skupině prestižní Euroligy ve středu na domácí palubovce francouzskému týmu US Valenciennes 58:62 (26:21). V dramatickém duelu utrpěli domácí hráčky už třetí prohru v aktuální sezóně EL a zkomplikovaly si tak možný postup do další fáze soutěže. Košičanky nastoupili bez americké opory Janel McCarvillovej, která se nešťastně zranila během tréninku před utkáním.

Přesto po prvním poločase zejména zásluhou dvojice Jalčová – Michulková vedly 26:21.Po změně stran se však začaly prosazovat hráčky francouzského mistra zejména zásluhou úspěšných trojkových pokusů (celkem 0: 6).V dramatickém závěru snížili domácí basketbalistky na rozdíl dvou dvou, ale nakonec se i díky zbytečné ztrátě míče košického týmu z druhého vítězství v tohtosezónnej edici EL těšili Francouzky.

Euroliga žen – C-skupina kosit 2013 Košice – US Valenciennes 58:62 (10:13, 16: 8, 13:25, 19:16)

Sestava a body Košic : Michulková 22, Jalčová 19, Jurčenková 7, Kováčová 6, Gearldsová 2 (Číkošová 2, Minčíková 0, Butlerová 0.

Nejvíce bodů Valenciennes: Gomisová 19, zárove 16, Badeová 10.

< p> TH: 13/10 – 17/16, fauly: 20 – 16, trojky: 0 – 6 Rozhodčí: Gorškov (Rus.), Kremerová (Nem.) a Foufis (Řec.), 2200 diváků

Košičanky vykolejené zraněním opory McCarvillovej se celý duel střelecky trápili.Do velké přestávky ještě domácí dokázali díky dobrému výkonu Michulkovej a Jalčová získat 5-bodový náskok, ale začátek druhého poločasu jim vůbec nevyšel. V hostujícím dresu se rozehrála Bet365-Podrobnosti zde Gomisová i díky které francouzský tým otočil duel ve svůj prospěch. Snaha Košičaniek v závěrečné čtvrtině byla velká, ale Hoštka dokázali vždy odpovídat přesnou trojkou a v nervózním závěru si už těsné vítězství nenechali ujít.

Hlasy

Vladimír Karnay (trenér Košic): “Dnes nám nevykypelo z hrnce, ale doslova překypěly. Takový je však evropský basketbal. Francouzky trestaly každou naši chybu.Mnohé pokusy nám nepadly, soupeř se v druhém poločase střelecky chytil a dovolím si tvrdit, že zpoza trojkové oblouku neměl v Eurolize dosud takovou úspěšnost než dnes. Neúčast McCarvillovej se výrazně projevila na psychice družstva. S ní bychom tohoto soupeře asi dnes zdolali. Je to dvacetibodové hráčka bohužel nemáme za ni náhradu. “Luisa Michulková (rozohrávačka Košic):” Byl to těžký zápas. Do začátku druhého poločasu jsme vedli, avšak v jeho úvodu jsme se nechytili a soupeřky si vypracovali náskok. Pak jsme už jen dotahovali. Když je soupeř na koni, pak se hraje už jen těžko. Se Janel bychom jistě vyhráli. “